Advertisement
 1. Boo! Guest!

  We're celebrating Halloween by turning the forum incredibly spooky! Though if you'd like to revert to the default theme click here.
  Dismiss Notice

Top three dog breeds (persian)

Discussion in 'Animals' started by halopent, Mar 17, 2018.

 1. halopent

  halopent New Member

  Joined:
  Jan 31, 2018
  Messages:
  3
  Ratings:
  +0 / 0 / -0
  Lifestyle/Diet:
  Vegetarian
  Love and love are one of the greatest human features that can be shared with others and the creatures of God, and they also receive the same amount from it. One of the things people can do to strengthen this feeling is to keep pets and love these lovely creatures. Keeping pets can improve this feeling in your children and your children will be familiar with these features and skills to care for others, but the point is that keeping pets requires basic knowledge and facilities. Because keeping a mistake can be both dangerous for these animals and for you who want to keep these creatures.

  محبت و دوست داشتن یکی از بزرگترین ویژگی های انسان است که می تواند با دیگران و مخلوقات خداوند به اشتراک بزارد و خود نیز از آن به همان اندازه بهرمند شود. یکی از کارهایی که انسان می تواند با این عمل این احساس را تقویت نماید نگهداری از حیوانات خانگی و محبت ورزیدن به این موجودات دوست داشتنی است. نگهداری حیوانات خانگی می تواند این احساس را در کودکان شما بهبود بخشد و کودکان شما را با این ویژگی ها و مهارت مراقبت از دیگران آشنا کند، اما نکته ای که وجود دارد این است که نگهداری از حیوانات خانگی نیازمند دانش و امکانات اولیه ای می باشد زیرا نگهداری اشتباه می تواند هم برای این حیوانات خطرناک باشد و هم برای شما که می خواهید از این موجودات نگهداری کنید.

  [​IMG]


  نکته بعدی آشنایی با خلق و خو و ویژگی های آن ها است، به دلیل این که این موجودات نمی توانند نیاز های خود را بیان کنند، شناخت این ویژگی ها می تواند برای ارتباط بهتر با این موجودات بسیار مفید باشد. مطمئنا بد نیست تا با برخی از ویژگی های و خصلت های رفتاری سه نژاد معروف سگ ها آشنا شویم. سگ ها دنیای جذاب و جالب توجهی دارند؛ در بین همه نژادهای سگ اگر بخواهیم سه نژاد معروف دنیای سگ ها را نام ببریم باید از چاو چاو، دوبرمن و هاسکی رو نام ببریم.

  چاو چاو
  سگ چاو چاو، سگی بسیار تنومند و دارای جمجه ای کوچک، پهن و گوش های گرد و ایستاده است.سگ چاو چاو با پوشش بسیار متراکم و دوگانه نرم و خشن خود شناخته می شود. چشم های سگ چاو چاو بادامی شکل و عمقی اند و همین ویژگی باعث شد تا دامنه دید آنها کمی محدود شود. یکی از ویژگی‌های منحصر به فرد دیگر این نژاد دم فرفری است که به سمت پشت آنها خم شده است. قدی بین ۵۱ – ۴۳ سانتی متر و بسته به جنس وزنی بین ۱۵-۳۰ کیلوگرم دارند، که برای این نژاد ظاهری عجیب را بوجود آورده است.

  [​IMG]

  سگ‌های چاو چاو خیلی فعال و پر تحرکی نبوده، پس برای نگهداری در آپارتمان مناسب‌اند اگرچه برای جلوگیری از بی قراری و ملالت نیازمند ورزش و بازی روزانه نیز دارند. این نژاد، وفاداری بسیار عمیقی به دوستان و خانواده خود دارد که اکثرا نسبت به یک یا دو نفر از اعضای خانواده بیشتر ارتباط برقرار می کنند.تربیت سگ‌های نژاد چاو چاو آسان است، پارک محیط بسیار مناسبی برای سگ آموزش دادن به اوست. اما زیاد این حیوانات را خسته نکنید و بگذارید به مرور زمان این آموزش ها را دریافت کنند و طولانی مدت درون پارک نگه ندارید.

  ژرمن شپرد
  ژرمن شپرد، سگی زیبا، اشرافی و باهوش است که همیشه بعلت رفتار و ساختار بدنی ممتازش در بین سایر نژادهای سگ برتری بالاتری دارد و بسیاری این نژاد را برای نگهداری انتخاب می کنند.ژرمن شپرد به آسانی آموزش می گیرد و باید گفت ویژگی های دفاعی و تربیتی اش به طور اختصاصی در در مسابقات مورد توجه و قضاوت قرار می گیرد. از این نژاد برای نگهداری و نگهبانی نیز استفاده می شود. این سگ می تواند با گرفتن آموزش های تخصصی و مناسب برای دفاع و تهاجم مورد استفاده پلیس قرار گیرد و در بسیاری از نقاط جهان نژاد سگ ژرمن شپرد برای کمک به نابینایان تربیت می شود. این سگ نیز بدون شک از معروف ترین نژادهای سگ ها می باشد..

  [​IMG]

  دوبرمن
  نحوه نگهداری از سگ دوبرمن بسیار مهم است تا بتوانید از ویژگی های رفتاری آن ها را درک کنید.اولین نکته ای که در دیدن این نژاد شما را تحت تاثیر قرار می دهد نوع عضله ها و ماهیچه های این نژاد است که آن ها را به نژادی منحصر به فرد، با قابلیت های بسیار ویژه تبدیل کرده است. این نژاد برای نگهبانی و دیده بانی بهترین گزینه می باشد. سگ دوبرمن نژادی بسیار باهوش می باشد و نسبت به محیط اطراف خود هوشیاری بسیار بالای دارد.

  [​IMG]

  از ویژگی های این نژاد باید گفت که این سگ ها حساسیت بسیار ویژه ای نسبت به صاحب خود دارد، این نژاد ارتباط بسیار خوبی با انسان ها و سگ های دیگر دارد اما نمی توان روی دیگر سکه را نادیده گرفت، این حیوانات در برخورد با غریبه ها رفتار پرخاشگرایانه دارند و می توان گفت بسیار حساس هستند.
   

Share This Page

 1. This site uses cookies to help personalise content, tailor your experience and to keep you logged in if you register.
  By continuing to use this site, you are consenting to our use of cookies.
  Dismiss Notice